Młoda lekkoatletka z Międzyzdrojów zdobywa brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików U16

Maja Czajkowska, uczennica Akademii Lekkoatletycznej w Międzyzdrojach, zaprezentowała fantastyczną formę podczas Mistrzostw Polski Młodzików U16. Impreza miała miejsce w Białymstoku 21 i 22 września.

W biegu na 300 metrów, Czajkowska nie tylko zdobyła brązowy medal, ale również ustanowiła nowy rekord życiowy oraz rekord województwa w kategorii U16, osiągając czas 40,20 sec. Mimo zaciętej rywalizacji z zawodniczkami ze Stalowej Woli i Kartuz, Maja wykazała się imponującą szybkością i determinacją. Był to dla niej drugi rok z rzędu, kiedy stanęła na podium Mistrzostw Polski, potwierdzając swoje miejsce wśród najlepszych sprinterek w kraju.

Podczas tych samych mistrzostw, Czajkowska miała szansę na zdobycie kolejnego medalu w biegu na 80 metrów przez płotki. Po eliminacjach, zajmowała drugie miejsce z wynikiem 11,79 – kolejny rekord życiowy i rekord województwa. Niestety, drobny błąd na starcie biegu finałowego spowodował, że ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu z wynikiem 12,07.

Wydatki związane z wyjazdem na zawody pokrył Budżet Gminy Międzyzdroje, wspierając rozwój młodych talentów sportowych z regionu.