"Bieg Pamięci 2024 w Międzyzdrojach – Honorujemy Historię"

3 marca 2024 roku Międzyzdroje stają się miejscem wyjątkowego wydarzenia. Harcerze z miejscowego X Szczepu „Gniazdo” ZHP, należącego do Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP, postanowili zorganizować Bieg Pamięci. Ten hołd dla przeszłości jest częścią większej kampanii na szczeblu krajowym, do której młodzi harcerze przyłączają się jako partnerzy Fundacji Wolność i Demokracja.

Scenerią dla biegu będzie malownicza promenada w Międzyzdrojach. Zostaną tam wytyczone trzy różne trasy do pokonania przez uczestników. Pierwszy bieg, przeznaczony dla najmłodszych (do 6 roku życia pod opieką rodzica), rozpocznie się o godzinie 11:30 i będzie miał długość 400 metrów. Kolejny, którego start zaplanowano na godzinę 12:00, to dystans 1963 metrów – symboliczna liczba nawiązująca do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, Józefa Franczaka ps. Lalek. Trzeci z kolei bieg, o godzinie 12:30, to wyzwanie na około 5 kilometrów.

Zarówno start jak i meta wszystkich trzech biegów zlokalizowane będą w prestiżowym miejscu – Golden Tulip Międzyzdroje Residence, przy ulicy Gryfa Pomorskiego 79. Należy jednak pamiętać, że liczba uczestników jest ograniczona do 140 numerów startowych. Dobrą wiadomością dla wszystkich chętnych jest to, że udział w Biegu Pamięci jest całkowicie bezpłatny!