Magazyny Świnoujskiego PEC pełne opału. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci gazu

Świnoujski Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (PEC) zapewnia, że mieszkańcy miasta nie muszą obawiać się niedoborów paliwa w nadchodzących miesiącach. Aktualne zapasy opału wystarczą przynajmniej do końca bieżącego roku. Ponadto, spółka ma zagwarantowane dostawy surowca w bardzo atrakcyjnych cenach, co pozwoli bez przeszkód przetrwać sezon grzewczy.

Jednak to nie jedyna troska spółki o ciepło dla mieszkańców. Prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz, podkreśla, że miejskie przedsiębiorstwo planuje uruchomienie dodatkowego, gazowego kotła. Aktualnie urządzenie jest w fazie rozruchu technologicznego i ma być w pełni operacyjne latem 2024 roku. To z kolei przyczyni się do redukcji emisji CO2 na terenie miasta.

Świnoujski PEC jest w stanie zaspokoić nie tylko obecne, ale również przyszłe potrzeby mieszkańców miasta, dzięki planowanym inwestycjom mającym na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych. Dodatkowo, prezydent Żmurkiewicz zwraca uwagę, że cena za dostarczane ciepło jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych podmiotów działających w regionie.

Od ostatniego piątku w Świnoujściu rozpoczęły się dostawy ciepła. Każdy odbiorca samodzielnie decyduje o terminie włączenia centralnego ogrzewania, wystarczy jedynie złożyć odpowiedni, pisemny wniosek.