Niekończące się zatory w świnoujskim tunelu i na drogach do niego prowadzących

Świnoujście jest obecnie świadkiem zastoju komunikacyjnego o niezwykle dużych rozmiarach. Jednym z miejsc, gdzie kierowcy muszą spędzać wiele godzin w korku, jest między innymi ulica Karsiborska.

Tunel prowadzący do centrum miasta jest całkowicie zablokowany, od miejsca wjazdu aż do skrzyżowania na Świnoujście – to informacje przekazane przez jednego ze słuchaczy Radia Szczecin.

W obszarze pomiędzy ulicami Grunwaldzką a Nowokarsiborską ruch odbywa się jedynie w jednym kierunku. Dodatkowe utrudnienia powodują zwężenia drogi w pobliżu strefy postojowej znajdującej się tuż za bramą cmentarza, gdzie wyznaczone są dodatkowe miejsca do parkowania. Zwiększony ruch na tych drogach ma swoje źródło w tym, że wielu ludzi przybywa na cmentarz i jego okolicę, po czym zostawia pojazdy na parkingu, który do czwartku jest dostępny bez opłat. Te okoliczności generują problemy na tyle poważne, że powodują dodatkowe zatory również w tunelu – takie wiadomości przekazał Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta Świnoujścia, podczas audycji interwencyjnej „Czas Reakcji”.