Pożar na działkach ROD "Kotwica" w Świnoujściu – Straż Pożarna interweniuje

W poniedziałkowy wieczór, dokładnie o 22:30, mieszkańcy portowego miasta Świnoujście dostrzegli niepokojący obraz. Zaniepokoiła ich straż pożarna, która przemierzała ulicę Szkolną. Jak się później okazało, powodem nagłej interwencji były płonące altanki na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Kotwica”.

Incydent miał miejsce nieopodal ulicy Szkolnej. Lokalni mieszkańcy szybko zorientowali się w sytuacji, zauważając gęsty dym unoszący się nad pobliskimi budynkami. Ta niecodzienna sytuacja skłoniła ich do robienia zdjęć i natychmiastowego powiadomienia służb ratunkowych. Według relacji świadków, pożar był poważny i altanka płonęła z dużą intensywnością.

Strażacy natychmiast rozpoczęli akcję gaśniczą. Na miejscu zdarzenia pojawiło się kilka jednostek straży pożarnej, które podjęły próbę opanowania rosnących płomieni.

Kwestia przyczyny pożaru nie została jeszcze wyjaśniona. Właśnie trwa dochodzenie mające na celu ustalenie, czy ogień został zapoczątkowany przez nieostrożne obchodzenie się z ogniem, czy też był to rezultat celowego podpalenia.

Wszyscy mieszkańcy Świnoujścia są zaniepokojeni tym zdarzeniem, ale jednocześnie okazują wdzięczność strażakom za szybką i profesjonalną reakcję.