Spotkanie z autorką literatury dziecięcej i młodzieżowej, Renatą Piątkowską, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach

Dnia 18 marca 2024 roku, w pomieszczeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach, odbyło się wyjątkowe spotkanie dla młodych czytelników. To zaszczytne wydarzenie to dwa spotkania autorskie z znakomitą pisarką tworzącą dla dzieci i młodzieży – Renatą Piątkowską. W tych spotkaniach miała także udział lektorka Elżbieta Malwina Kożurno.

W wydarzeniu uczestniczyli młodzi entuzjaści literatury, konkretnie uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 z miasta Międzyzdroje oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 położonej w miejscowości Wapnica. Spotkanie to nie było pierwszym tego typu wydarzeniem w bibliotece – już w 2018 roku mieliśmy okazję gościć tę utalentowaną autorkę wraz z lektorką.

Twórczość Renaty Piątkowskiej to ponad 50 tytułów, a autorka zapewnia, że jej pisarska pasja nie została jeszcze zaspokojona. Jej misją jest pisanie dla najmłodszych, tak aby nawet jednostronicowa lektura wywoływała u nich uśmiech. Twierdzi, że kluczem do rozbudzenia zainteresowania czytaniem wśród dzieci jest zawarcie w książkach elementów humoru, wprowadzenie do nich empatii do zwierząt oraz kształtowanie pozytywnego obrazu świata. Dla Renaty Piątkowskiej niezwykle istotne jest to, jak młodzi czytelnicy postrzegają losy jej bohaterów i jakie przygody przez nich przeżywane są ukazane na stronach jej książek.