Zakup nowoczesnych pojazdów dla jednostek OSP dzięki dofinansowaniu od Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej

Informacje o przyznaniu środków finansowych na zakup specjalistycznych samochodów dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej zostały przedstawione przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej dzień wcześniej. Wśród beneficjentów znalazły się dwie jednostki z naszego terenowego zarządu.

Zestawienie jednostek OSP, które mają otrzymać fundusze na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych w 2024 roku, zostało zatwierdzone przez Wiesława Leśniakiewicza, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji – takie informacje przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej we wtorek.

Dofinansowanie pozwoli na nabycie 292 nowych pojazdów, które trafią do strażaków ochotników z całego kraju. Część tych środków zostanie przyznana jednostkom z powiatu gryfickiego.

Ochotnicza Straż Pożarna w Mrzeżynie otrzyma wsparcie finansowe na zakup lekkiego samochodu do ratownictwa wodnego. Natomiast jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobierowie otrzyma dofinansowanie na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej podkreślono, że kluczowym elementem pracy strażaków jest sprzęt ratowniczy. Samochody ratowniczo-gaśnicze odgrywają niezwykle ważną rolę podczas akcji gaśniczych oraz wydobycia poszkodowanych z miejsca wypadku. Nowoczesne pojazdy pozwolą na bardziej efektywną i szybszą pracę druhów z jednostek OSP.