35-letnia kobieta zamordowana podczas aktu seksualnego: Mykhailo M. skazany na 13,5 roku pozbawienia wolności

Powyższa tragedia miała miejsce w popularnym nadmorskim kurorcie, Międzyzdrojach, dwa lata temu. Zdarzenie to zainicjowało serię procesów sądowych przeciwko Mykhailowi M., mężczyźnie oskarżonym o uduszenie kobiety podczas intymnej styczności. Ta koszmarna historia rozpoczęła się, kiedy dwie osoby spotkały się w lokalnym barze.

Po nawiązaniu kontaktu, 35-letnia kobieta zaprosiła mężczyznę do swojego wynajętego apartamentu. Następnie doszło do stosunku, podczas którego Mykhailo M. doprowadził do śmierci kobiety przez uduszenie. W trakcie procesu sądowego, Sąd Okręgowy zmienił jednak kwalifikację czynu. Uznano, że choć Mykhailo M. nie miał bezpośredniego zamiaru zabić pokrzywdzoną, jego ryzykowne działania mogły prowadzić do takiego tragicznego rezultatu.

Sędzia Szaj wyjaśnił, że mimo braku bezpośredniego zamiaru zabójstwa, oskarżony zaakceptował ryzyko śmierci pokrzywdzonej poprzez swoje nieodpowiednie zachowanie. W efekcie, sędzia przypisał Mykhailowi M. przestępstwo zabójstwa.

Mimo wyroku skazującego Mykhaila M. na 13,5 roku więzienia, sprawa nie jest jeszcze zakończona. Adwokat oskarżonego już zapowiedział złożenie odwołania do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, co oznacza, że proces prawny w tej sprawie najprawdopodobniej jeszcze potrwa.