Budowa ostatniego fragmentu drogi S3 Troszyn-Świnoujście: Postęp prac i oczekiwana data zakończenia

Nadal trwa realizacja projektu budowy 33-kilometrowego odcinka drogi S3, łączącej Troszyn z Świnoujściem. To ostatni nieukończony element tego szlaku komunikacyjnego na terenie województwa zachodniopomorskiego. Kiedy prace dobiegną końca, podróżowanie w kierunku morza – do takich miejscowości jak Świnoujście czy Międzyzdroje – stanie się znacznie łatwiejsze i szybsze. Przyjrzyjmy się bliżej, na jakim etapie obecnie znajduje się budowa i kiedy można spodziewać się jej zakończenia.

Przy budowie drogi S3 można zaobserwować intensywną aktywność w wielu miejscach jednocześnie. Wszędzie tam, gdzie prowadzone są prace, można zauważyć już ułożoną czarną nawierzchnię. Tworzone są także przejścia dla zwierząt, mosty oraz skrzyżowania drogowe. Jak informuje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na odcinku Troszyn – Dargobądz trwają prace związane z demontażem starej jezdni drogi krajowej nr 3, w okolicach przejścia dla zwierząt Sułomino. Prowadzony ruch na wielu odcinkach S3 jest już skierowany na nową trasę.

Prace budowlane są toczone na różnych frontach. W trakcie realizacji są m.in. górne przejścia dla dzikiej fauny. Szczególnie imponujący jest proces konstrukcji masywnego przejścia między Troszynem a Wolinem, które będzie przebiegać nad drogą S3 i leżącą obok linią kolejową. Wykorzystanie elementów prefabrykowanych przyspiesza montaż konstrukcji tego obiektu.

Intensywne prace prowadzone są również w Świnoujściu. Tam powstają skrzyżowania drogowe Łunowo, LNG – gdzie zlokalizowane jest zakład produkcyjny mas bitumicznych – oraz skrzyżowanie Świnoujście, położone na styku z tunelem prowadzącym pod Świną i terminalem promów morskich. – W okolicach tych skrzyżowań pracownicy budowy prowadzą obecnie prace związane z układaniem nawierzchni oraz robotami mostowymi – dowiadujemy się.