Rekordowe ceny nieruchomości w popularnych polskich kurortach – inwestycja w wynajem krótkoterminowy

Zdumiewające są średnie ceny za metr kwadratowy mieszkań oferowanych do sprzedaży w najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowościach w Polsce. Na czele tzw. rankingów cenowych znajduje się Świnoujście, gdzie stawki za nieruchomości położone najbliżej brzegu morza wahają się między 25 a 65 tysięcy złotych za jeden metr kwadratowy. Z kolei na metr kwadratowy mieszkania w Międzyzdrojach trzeba średnio zapłacić około 18 tysięcy złotych.

Inwestując w nieruchomości z myślą o krótkoterminowym wynajmie w miejscach, które cieszą się dużym zainteresowaniem turystów, można liczyć na znaczące zarobki. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie zamiast rezerwować pokoje hotelowe, szczególnie jeśli apartament służy głównie jako baza wypadowa, miejsce do odpoczynku i regeneracji sił.

Po uwzględnieniu rezerwacji na około 20 dni w miesiącu i przy średniej stawce za dobę na poziomie 500 złotych (zmienna w zależności od lokalizacji i rozmiaru mieszkania), właściciel może liczyć na miesięczny zysk rzędu 10 tysięcy złotych. Z tej sumy trzeba jednak odliczyć podatki, koszty sprzątania oraz rachunki za media. Reszta stanowi czysty zysk dla inwestora. Nawet jeśli nieruchomość jest finansowana kredytem, możliwe jest pokrycie rat z uzyskanego zysku, co sprawia, że jest to atrakcyjna opcja również dla tych, którzy nie mają gotówki na zakup mieszkania.