Flaga dla każdego mieszkańca gminy z okazji Święta Niepodległości

Zgodnie z deklaracją wydaną przez burmistrza Mateusza Bobka, każdy obywatel naszej gminy będzie mógł uczcić Narodowe Święto Niepodległości, które przypada 11 listopada, posiadając fragment rekordowej flagi. Burmistrz Bobek informuje, że od września przyjacielskie Druhny z KGW Wiklina są zaangażowane w przygotowanie flag dla lokalnej społeczności.

Rozdanie flag rozpocznie się w poniedziałek, 6 listopada i potrwa do środy, 8 listopada. Każdy mieszkaniec może bezpłatnie odebrać swoją flagę w jednym z wyznaczonych punktów dystrybucji. Punkty te obejmują miejski urząd informacyjny, który znajduje się w holu urzędu miasta, sekretariat Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy, a także Międzynarodowy Dom Kultury i świetlicę w Wiklinie.

Wszystkie pozostałe flagi zostaną rozwieszone w strategicznych miejscach po całym mieście i okolicznych sołectwach. Burmistrz wyraża nadzieję, że Międzyzdroje na Dzień Niepodległości będą blaskiem biało-czerwonych kolorów, symbolizując duma narodową.