Bezpłatna dystrybucja flag z okazji Święta Niepodległości

Rozpoczynając od 6 listopada, aż do środy 8 listopada, mieszkańcy otrzymują możliwość bezpłatnego odebrania flag. Są one wyjątkowe, bowiem zostały uszyte z materiału pozostałego po biciu rekordu Polski w wielkości flagi.

Punktami, w których będzie można odebrać flagi, są: Międzynarodowy Dom Kultury, Urząd Miejski, świetlica Wiklina w Wapnicy oraz szkoły zlokalizowane w Międzyzdrojach i Wapnicy. Dla tych, którzy chcieliby zawiesić flagi na znacznie większych przestrzeniach budynków, mamy także do dyspozycji flagi o długości 5 i 10 metrów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

11 listopada zachęcamy do aktywnego udziału w planowanych uroczystościach. Rozpoczęcie obchodów planowane jest na godzinę 12:00 mszą świętą w intencji ojczyzny. Po zakończeniu liturgii złożymy kwiaty przy pomniku Trzech Krzyży Wileńskich. Następnie uformujemy kolumnę i przemaszerujemy pod pomnik Marynarza, gdzie również złożymy kwiaty.

O godzinie 14:30 w kinie Eva odbędzie się bezpłatny seans filmowy dla posiadaczy Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca. Pokazany zostanie film „Raport Pileckiego”. Jest to opowieść o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, niezwykłym bohaterze II wojny światowej, który po jej zakończeniu starał się przeciwstawiać narzuconemu naszej ojczyźnie reżimowi sowieckiemu.