Informacje o potencjalnych problemach na przebudowywanym odcinku drogi S3 między Dargobądzem a Międzyzdrojami

Zgodnie z komunikatem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), kierowcy mogą doświadczyć pewnych utrudnień na trakcie remontu drogi S3. Obecnie prowadzone są prace budowlane na odcinku tej drogi, który łączy miejscowości Dargobądz i Międzyzdroje, gdzie trwa konstrukcja nowego wiaduktu.

Dzięki wykonanym już podporom pełna aktywność skupia się teraz na instalacji belek prefabrykowanych – proces ten jest realizowany właśnie dzisiaj. W trakcie montażu tych elementów konieczne są krótkotrwałe ograniczenia ruchu, a to za sprawą dźwigów, które muszą podnieść każdą belkę, umieścić ją na odpowiednich podporach, i ze względów bezpieczeństwa ruch powinien być wstrzymany podczas przenoszenia – stąd konieczność ręcznego sterowania ruchem. Wiadomość tę przekazał Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA, w audycji interwencyjnej „Czas Reakcji”.

Planowane jest zakończenie tych prac do dnia następnego. Warto zauważyć, że budowa tego wiaduktu jest jednym z elementów większego projektu modernizacji i poszerzenia jezdni na trakcie od Troszyna do Świnoujścia. Prace nad tym ambitnym projektem mają zostać ukończone w połowie przyszłego roku.