Jan Borowski, kandydat na prezydenta Świnoujścia, twierdzi, że miasto jest przeinwestowane

Zdaniem Jana Borowskiego, człowieka aspirującego do stanowiska prezydenta Świnoujścia, miasto posiada zbyt wiele inwestycji. Kandydat przyznaje, że wiele projektów nie było poprzedzonych odpowiednimi analizami finansowymi, co skutkowało tym, że przyniosły one straty zamiast przewidywanych zysków.

Podczas „Rozmów pod krawatem”, Borowski zwracał uwagę na to, że przyszłe inwestycje będą bardziej przemyślane, pod warunkiem, że to on wygra nadchodzące wybory. Przekonuje on, że pomimo piękna i pochwał od turystów nowych promenad w Świnoujściu, nie przyniosły one żadnego zwrotu dla budżetu miasta.

Borowski mówił o konkretnych inwestycjach, takich jak tunel w Świnoujściu. Wyraził swoje zdanie, że choć tunel był potrzebnym projektem, nie ma jasno określonego planu dotyczącego czasu, w którym ta inwestycja zacznie generować zyski.

W wyborach na prezydenta Świnoujścia próbują swoich sił również inni kandydaci. Są to między innymi Paweł Sujka, obecny zastępca prezydenta miasta, Dorota Konkolewska, wspierana przez Platformę Obywatelską oraz Joanna Agatowska, reprezentująca Nową Lewicę.