Konstrukcja Aquaparku w Międzyzdrojach – szczegółowa aktualizacja na temat postępu prac

W ramach realizacji projektu Bel Mare & Aqua Resort, powstaje nowy aquapark w Międzyzdrojach. Zdaniem Grupy Deweloperskiej Prestige, która stoi za tym ambitnym projektem, koszt jego budowy oraz wyposażenia wyniesie ponad 150 milionów złotych. Termin finalizacji inwestycji został zaplanowany na rok 2026.

Prace budowlane przy tworzeniu tego nowoczesnego centrum rekreacyjnego przebiegają zgodnie z harmonogramem. Posadzki są już wylewane w miejscach, które w przyszłości staną się basenami i strefami rekreacyjnymi. Całkowita powierzchnia płyty fundamentowej to około 3800 mkw., a zużyto na nią około 2200 m3 betonu. Za nami jest już etap palowania, który jest kluczowy dla struktury gruntu, jak również ze względu na masę i kubaturę obiektu. W sumie, grunty otaczające budynek są teraz umocnione przez 693 betonowe pale o ogólnym ciężarze setek ton. Ponadto, zostało już wylane 70% tzw. chudego betonu, a prace nad płytą fundamentową są ukończone w 30%.

Na terenie budowy obecnie realizowane są prace związane z betonowaniem i instalacjami. Ostatnio zakończono montaż żurawia wieżowego, a także prowadzono prace przy zbrojeniu płyty dennej. Jednocześnie postępują prace nad izolacją przeciwwodną i termiczną ścian fundamentowych poniżej poziomu terenu – informuje Piotr Krawczyk, kierownik budowy Aquaparku.