Nowe ambulanse z innowacyjnym sprzętem trafią do sześciu miast dzięki funduszom Ministerstwa Zdrowia

Rozwiązanie medyczne o wielkim znaczeniu ma miejsce za sprawą dotacji z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia. Ta finansowa pomoc umożliwiła zakup nowych karetek, które zostaną przydzielone do Szczecina, Międzyzdrojów, Nowogardu, Czaplinka, Kamienia Pomorskiego oraz Chojny. Oficjalne przekazanie tych ambulansów miało miejsce podczas ceremonii w centrali Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Wyróżniającym elementem tych nowych karetek jest ich zaawansowane wyposażenie. Po raz pierwszy w naszym regionie ambulanse zostały wyposażone w krzesełka kardiologiczne, które posiadają unikalny system płozowy. Ten odpinany i rozkładany system płozowy ułatwia transport pacjentów po schodach.

Podczas ceremonii przekazania, Wojewoda Zachodniopomorski Adam Rudawski wyraził swoje zadowolenie z faktu, że personel medyczny będzie miał teraz do dyspozycji nowoczesne ambulanse wypełnione najnowocześniejszym sprzętem. Ale jednocześnie przypomniał, że bez kompetentnych ratowników, nawet te najlepiej wyposażone ambulanse są bezużyteczne. Jako że karetki mogą być efektywnie wykorzystywane tylko wtedy, gdy są obsługiwane przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Wyraził przekonanie, że pracownicy Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie są dobrze przygotowani do tej roli.

W swoim wystąpieniu Wojewoda Rudawski dziękował wszystkim ratownikom za ich nieustępliwość, odwagę i codzienną determinację w ratowaniu ludzkich żyć. Wyraził nadzieję, że nowe ambulanse i nowoczesny sprzęt będą używane jak najrzadziej, ale jeśli zajdzie taka konieczność – pomogą uratować jak najwięcej pacjentów.