Ulepszona infrastruktura ratownictwa medycznego w regionie Kamienia Pomorskiego i Międzyzdrojów na sezon letni

Zarówno turyści jak i mieszkańcy odwiedzający takie miejsca jak Kamień Pomorski czy Międzyzdroje mogą od teraz czuć się bezpieczniej, gdyż w sezonie letnim do dyspozycji będzie więcej jednostek karetek, co zdecydowanie podniesie jakość i dostępność usług medycznych w tych lokalizacjach. Całe to przedsięwzięcie jest możliwe dzięki środkom z dotacji celowej przyznanej przez rząd. Dzięki tym funduszom system ratownictwa medycznego w województwie zachodniopomorskim zostanie wzbogacony o sześć nowoczesnych ambulansów.

Symboliczne przekazanie kluczyków do nowych karetek nastąpi 29 maja br. o godzinie 09:00. Miejsce uroczystości to baza Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, ulica Twardowskiego 18. Przy tej okazji swoje obecność zapowiedzieli m.in. Wojewoda Zachodniopomorski Adam Rudawski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Roman Pałka, a także przedstawiciele służb ratowniczych.

Nowe pojazdy ratownicze będą służyły w systemie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie i zostaną podzielone między sześć miejscowości: Międzyzdroje, Nowogard, Czaplinek, Kamień Pomorski, Chojna oraz Szczecin.

Dla regionu kamieńskiego i międzyzdrojewskiego, kluczowe znaczenie ma zwiększenie liczby jednostek ratownictwa medycznego. Latem te miejsca przypominają prawdziwy magnet na turystów, co generuje większe zapotrzebowanie na usługi medyczne. Dodatkowe karetki umożliwią szybszą i skuteczniejszą reakcję na wszelką sytuację kryzysową, co bezpośrednio wpłynie na poziom bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających.