Ośrodek nad morzem w Międzyzdrojach – aktywny wypoczynek nad morzem

Przyjęło się, że słysząc hasło „aktywny wypoczynek” większość z nas myśli o górskich wędrówkach lub wakacjach na kajakach. Nadmorskie plaże kojarzą się z kolei głównie z leżakami i kocami rozłożonymi pomiędzy parawanami oraz błogim wygrzewaniem się w promieniach słońca. Tymczasem aktywny wypoczynek nad morzem jest nie tylko możliwy, ale także bardzo zdrowy. Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie są jego plusy oraz w jaki sposób możesz spędzać aktywnie czas nad Bałtykiem!

Aktywnie na świeżym powietrzu…

Nadmorski klimat, z bryzą wypełnioną po brzegi mikroelementami, aż prosi się, by skorzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Nie muszą to byś wcale sporty ekstremalne, a zwyczajny spacer czy jogging. Niejeden ośrodek wczasowy nad morzem dla swoich gości ma przygotowane również rowery z możliwością ich wypożyczenia. Nadmorskie okolice słyną z malowniczych tras pieszych i rowerowych, a taka przejażdżka będzie idealnym przykładem połączenia przyjemnego z pożytecznym.

Wycieczka brzegiem morza z kijkami do nordic walkingu to rodzaj aktywności, którą może wykonywać praktycznie każdy, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej i, co najważniejsze, na spacer z kijkami po plaży możesz wybrać się bez względu na porę roku. Jeśli ośrodek w Międzyzdrojach odwiedziłeś z całą swoją rodziną, to masz doskonałą okazję, by spędzić aktywnie czas ze swoimi pociechami, grając z nimi w piłkę na plaży lub puszczając latawce.

Hotelowe pokoje w Międzyzdrojach coraz częściej są również oblegane przez miłośników sportów ekstremalnych. Szalone rejsy łodzią RIB, kursy kitesurfingowe czy zimowy snowkiting, to zaledwie kilka z wielu dostępnych możliwości!

i nie tylko…

Czasami bywa tak, że pogoda nie sprzyja za bardzo aktywnościom na dworze. Ulewny deszcz, silny wiatr, czy lejący się żar z nieba potrafią skutecznie uprzykrzyć i zniechęcić do jazdy na rowerze albo spacerów.

Zamiast wściekać się na złośliwość losu lub czarny humor matki natury, zabezpiecz się jeszcze przed wyjazdem i na miejsce odpoczynku wybierz hotel ze SPA nad morzem. Dlaczego? Słona woda czy palące słońce mogą podrażnić Twoją skórę, a profesjonalne zabiegi SPA w Międzyzdrojach z całą pewnością przywrócą jej równowagę i blask. Ośrodki posiadające w swojej ofercie SPA często do dyspozycji gości oddają również kryty basen czy dobrze wyposażone siłownie i sale fitness, więc nawet mimo niepogody będziesz miał okazję spędzić aktywnie czas.

Możesz również poszukać ofert pakietów dla aktywnych. Na przykład hotel nad morzem https://miedzyzdrojespa.pl oferuje swoim gościom atrakcyjny pakiet, w którym zawarte są nie tylko zabiegi odnowy biologicznej, basen czy sauna, ale także codzienna poranna gimnastyka wodna. Taka oferta z całą pewnością zmobilizuje Cię do działania!

Morze na zdrowie!

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że sama aktywność, niezależnie czy w przydomowym ogródku, na siłowni czy podczas wakacyjnego wypadu, to doskonały sposób na poprawę samopoczucia i zadbanie o swoją kondycję i zdrowie. Po co więc jechać aż nad morze? Już wyjaśniamy!

Bałtyk, pod względem zawartości jodu, przoduje wśród wód na świecie, razem z Morzem Północnym. Pierwiastek ten, w wyniku parowania, unosi się w nadmorskim powietrzu. Oddychając więc głęboko podczas spacerów po nadmorskich plażach, dostarczasz całkiem sporą ilość tego drogocennego elementu do Twojego organizmu. Twoja gospodarka hormonalna i układ nerwowy będą Ci bardzo wdzięczne!