Podsumowanie konkursu fotograficznego "Moje Międzyzdroje" i wręczenie nagród zwycięzcom

Z wielką wdzięcznością, burmistrz Mateusz Bobek powitał uczestników konkursu fotograficznego „Moje Międzyzdroje”, doceniając ich wkład w prezentację unikalnej urody tego nadmorskiego miasta. Rozpoczynając spotkanie z laureatami, wyraził swoją radość z faktu, że dzięki nim udało się dostrzec Międzyzdroje z różnych, niezwykłych perspektyw.

Zwycięzców nagrodzono podczas uroczystości, która odbyła się 1 grudnia bieżącego roku w Urzędzie Miejskim. Zgodnie z zasadami konkursu ogłoszonego na początku tego roku, laureaci otrzymali kupon podarunkowy do wykorzystania w sklepie Media Markt. Wartość kuponu była uzależniona od miejsca, które zajęli w konkursie. Dodatkowo, wszyscy zwycięzcy otrzymali kalendarz gminy Międzyzdroje na rok 2024 zawierający ich zdjęcia, a także inne upominki od gminy.

Niestety, nie wszyscy laureaci mogli uczestniczyć w spotkaniu, jednak ci, którzy pojawili się na ceremonii, mieli okazję wymienić swoje spostrzeżenia i doświadczenia związane z fotografowaniem. Interesującym jest fakt, że większość laureatów konkursu nie mieszka na stałe w Międzyzdrojach. Igor Lovgin, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Zabytki i architektura”, mieszka w Łodzi wraz ze swoją żoną. W lecie 2023 roku spędzili tydzień w Międzyzdrojach, podczas którego zachwyciła ich miejscowa architektura. Pan Igor wykorzystał ten czas na uwiecznienie w kadrze budynków restauracji Port oraz Willi Stalla Maris. Pani Gabriela Sitnik-Schmach, mieszkanka Hamburga, zdobyła dwa razy drugie miejsce za zdjęcia przyrody – Jezioro Turkusowe jesienią i Klify nad Zalewem, które zachwyciły jury.