Postęp prac przy realizacji ostatniego odcinka trasy S3 Troszyn-Świnoujście

Cały region Zachodniopomorski śledzi z niecierpliwością postęp prac nad finałowym, 33-kilometrowym fragmentem drogi ekspresowej S3. Odcinek ten, biegnący od Troszyna do Świnoujścia, jest niezbędnym elementem układu drogowego, który umożliwi podróżującym łatwiejsze i szybsze dotarcie do bałtyckich kurortów jak Świnoujście czy Międzyzdroje. Dlatego też powstaje pytanie – na jakim obecnie etapie są prace i kiedy ukończona droga zostanie udostępniona dla ruchu?

Aktualnie, prace nad budową tej strategicznej trasy toczą się w wielu miejscach jednocześnie. Na terenach budowy można już dostrzec nową, czarną nawierzchnię drogi, a także konstrukcje nowych mostów i węzłów drogowych. Dodatkowo, powstają również specjalne przejścia dla dzikiej fauny.

Jak informuje oddział szczeciński Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prace dotyczące starej jezdni krajowej nr 3 na odcinku Troszyn-Dargobądz są aktualnie skierowane na usuwanie tejże w rejonie Sułomino. Większość ruchu w obszarze budowanej trasy S3 jest już przekierowywana na nową trasę.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na intensywne prace przy tworzeniu górnych przejść dla zwierząt. Szczególnie imponujące jest budowanie masywnego ekoduktu pomiędzy Troszynem a Wolinem. Struktura ta będzie przerzucona zarówno nad drogą S3, jak i sąsiednią linią kolejową. Efektywność prac wzrasta dzięki zastosowaniu elementów prefabrykowanych podczas montażu konstrukcji.