Postępy w rozmowach dotyczących kontrowersyjnej inwestycji w Międzyzdrojach

Podczas najnowszej edycji „Rozmów pod krawatem”, Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów, wyraził optymizm co do osiągnięcia porozumienia, które umożliwi realizację długo oczekiwanej inwestycji w tym nadmorskim kurorcie. Rzeczywiście, rozmowy wydają się zbliżać do punktu kulminacyjnego, co pozwoli na rozpoczęcie budowy dwóch dawno planowanych wież.

Deweloper Siemaszko miał zamiar wznieść dwa 33-piętrowe budynki mieszkalne tuż obok plaży. Plan ten jednak nie doszedł do skutku, głównie za sprawą sprzeciwu ze strony lokalnej społeczności oraz samorządu. Teraz dyskusje koncentrują się na poszukiwaniu alternatywnego projektu, który zaspokoi potrzeby i oczekiwania wszystkich stron.

Mateusz Bobek podkreślił, że rozmowy z właścicielem terenu są w toku. Jak zaznaczył, priorytetem jest znalezienie kompromisowego rozwiązania, które pozwoli na realizację inwestycji tak, aby nie naruszała ona praw miejscowej społeczności i była odpowiedzią na jej potrzeby. W jego opinii, prawidłowo zrealizowana inwestycja mogłaby stać się wizytówką gminy.

Choć pierwotnie oczekiwano, że inwestycja zostanie ukończona i oddana do użytku 2 lata temu, opóźnienia wynikające ze sprzeciwów spowodowały przesunięcie tego terminu. Mimo to burmistrz wyraża nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy.