Międzyzdroje w sportowej czołówce. Pięciu lokalnych lekkoatletów dołącza do Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkoatletyki na 2024 rok

Pięcioro utalentowanych sportowców – lekkoatletek i lekkoatletów – z rodzinnego Międzyzdrojów ma zaszczyt dołączyć do Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkoatletyki w 2024 roku. To dowód na to, że ciężka praca i determinacja przynoszą owoce.

Wśród wybranych jest piątka zawodników pochodzących z Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje. W konkurencji trójskoku reprezentować nas będzie Kacper Caban. Z kolei Zuzanna Ziomko wystąpi w biegu na 400 metrów, a Hanna Owczaruk stawi czoła konkurencji w biegu na 800 metrów. Nela Zygmunt zaprezentuje swoje umiejętności w biegu na 400 metrów przez płotki. Na liście powołanych znalazł się również Szymon Kozłowski, wychowanek AL Międzyzdroje, obecnie trenujący w MKL Szczecin, który będzie rywalizował w biegu na 400 metrów.

Bycie częścią Kadry Narodowej otwiera przed naszymi sportowcami nowe możliwości. Oznacza to m.in. możliwość udziału w dodatkowych zgrupowaniach treningowych, które będą przygotowywać ich do udziału w prestiżowych imprezach sportowych, takich jak Mistrzostwa Polski.

Trzeba podkreślić, że wejście do kadry nie było łatwe. Przygotowania do rywalizacji na najwyższym poziomie wymagają ogromnego zaangażowania i ciężkiej pracy. Nasi zawodnicy ćwiczą aż sześć razy w tygodniu, aby osiągnąć mistrzowską formę