Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach – to trzeba zobaczyć

Niezależnie od tego, w którą stronę się spojrzy, Międzyzdroje bogate są w atrakcje turystyczne. Znaleźć tu można piękne, idealne do opalania plaże, oceanarium, park narodowy, a nawet planetarium!

Gdzie jednak najlepiej się wybrać, gdy słońce spiecze już naszą skórę, sprawiając, że mamy ochotę wybrać się na spokojny, relaksujący spacer lub też gdy pogoda nie dopisze nam i nie będzie nadawać się do opalania? I na to miejscowość ta znalazła swoją odpowiedź – jest nią Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach.

Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach – czym jest i co można tu zobaczyć?

Promenada Gwiazd, oczywiście, nie jest miejscem przeznaczonym dla fanów astronomii, jeśli to gwiazdy w astronomicznym sensie tego słowa ich interesują.

Ta część Międzyzdrojów ma bowiem inną funkcję i uważana jest za najczęściej odwiedzaną atrakcję turystyczną tego miasta. Ponad ćwierćwiecze temu w miejscu tym odbył się Festiwal Gwiazd, w wyniku którego obecnie liczne sławne osoby odciskają swoje dłonie w specjalnie przygotowanych wcześniej miejscach, by swoje ich ślady pozostawić tu już na zawsze. Fani gwiazd takich, jak Maryla Rodowicz, Beata Tyszkiewicz, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda i wielu, wielu innych, z pewnością z radością obejrzą miejsca, gdzie wcześniej stali ich idole. Co kreatywniejsi turyści porównać mogą swoje dłonie z pozostawionymi odciskami, a nawet zrobić sobie zdjęcie tuż obok nich.

Idealnymi obiektami, które można obok siebie uwiecznić, z pewnością będą też posągi sław! A gdy już zmęczymy się naszym spacerem… wokół Promenady Gwiazd pełno jest również otoczonych rabatami ławeczek, na których po spacerze można sobie wygodnie odpocząć.

One thought on “Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach – to trzeba zobaczyć

Dodaj komentarz