Międzyzdroje – dlaczego to najpopularniejszy kurort nad Bałtykiem?

To piękne miasto kojarzy się głównie z długim molo, ogromną plażą oraz przede wszystkim sławną Aleją Gwiazd. Do tego jest położone na największej polskiej wyspie Wolin. Ma jednak o wiele więcej do zaoferowania turystom, którzy przyjechali na urlop i chcą spędzić czas nie tylko na plaży.

Aleja Gwiazd przyciąga wielu turystów

Niemal każdy będąc w Międzyzdrojach odwiedza Aleję Gwiazd. Ta słynna aleja spacerowa jest znana z ogromnej ilości odcisków dłoni znanych i lubianych osobistości ze świata kultury takich jak reżyserzy, aktorzy oraz piosenkarze. Jej historia nie jest długa, bo powstała w 1996 roku, kiedy to podczas Festiwalu Gwiazd największe osobistości złożyły odcisk swoich dłoni na chodniku.

Wzdłuż alei można także oglądać wspaniałe pomniki poświęcone takim nazwiskom jak Wajda, Zanussi czy Kieślowski. Ta największa polska aleja jest wzorowana na Alei Sław w Hollywood oraz Alei Gwiazd w Cannes.

Jednak Międzyzdroje to nie tylko gwizdy i plaża

Można tu zwiedzać ciekawe miejsca takie jak:

  • Kawcza Góra z drewnianymi schodami schodzącymi na plażę.
  • Punkt widokowy z klifu, z którego można oglądać zachody słońca nas morzem.
  • Molo o długości 395 metrów w głąb morza.
  • Woliński Park Narodowy, w którym zamieszkują żubry.
  • Jezioro turkusowe, którego kolor wody przywodzi na myśl rajską wyspę.

W Międzyzdrojach jest wiele miejsc, które można zwiedzać i oglądać. Jest to doskonały wybór na spędzenie urlopu z rodziną. Są tu miejsca zatłoczone jak plaże, jednak wybierając się na łono natury do Parku Narodowego lub nad jezioro, można celebrować spokój i odpoczywać.

One thought on “Międzyzdroje – dlaczego to najpopularniejszy kurort nad Bałtykiem?

Dodaj komentarz