Sąd nakłada trzymiesięczny areszt na mężczyznę związanego z zaginięciem pięciolatka w Kamieniu Pomorskim

Działania sądowe podjęte w sprawie mężczyzny, który był ostatnio widziany w towarzystwie poszukiwanego pięciolatka w Kamieniu Pomorskim, doprowadziły do decyzji o umieszczeniu go w areszcie na trzy miesiące – przekazał Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Chłopiec, który zniknął z dworca PKP w poniedziałek, był pod opieką swojej nietrzeźwej matki.

60-letni zatrzymany człowiek został oskarżony o „uprowadzenie dziecka poniżej 15 roku życia przeciwko woli osoby odpowiedzialnej za jego opiekę”. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt, motywując to możliwością matactwa ze strony podejrzanego.

Matka zaginionego chłopca została oskarżona o naruszenie bezpieczeństwa dziecka poprzez narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo poważnych szkód dla zdrowia. Prokurator Wieczorkiewicz informuje, że kobieta przyznała się do popełnionych czynów. Nałożono na nią dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

W najbliższej przyszłości planowane jest złożenie wniosku o przesłuchanie chłopca i wniesiony zostanie także wniosek o odebranie praw rodzicielskich matce.

Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim prowadzi śledztwo dotyczące uprowadzenia chłopca. Trwa proces gromadzenia dowodów i materiału dowodowego.