Spotkanie miłośników morsowania w Międzyzdrojach pod słońcem września

Mimo że wrześniowe słońce nad polskim morzem jeszcze mocno grzeje, a temperatura wody Bałtyku jest nadal na wysokim poziomie, pasjonaci zimnej kąpieli zapraszają na spotkanie w malowniczych Międzyzdrojach. Jest to atrakcyjna propozycja dla osób pragnących dołączyć do grona tzw. morsów oraz dla tych, którzy już są częścią tego środowiska.

Niedziela to ostatni dzień konferencji poświęconej bezpiecznemu morsowaniu. W planie są przede wszystkim ciekawe warsztaty survivalowe „Sztuka przetrwania w zimnie”, które są dostępne dla każdego chętnego. Cały dzień można również spróbować swoich sił w kąpielach w lodowatej wodzie, oczywiście pod czujnym okiem doświadczonych morsów i ratowników wodnych.

Jedna z uczestniczek wydarzenia z radością dzieli się swoimi emocjami. Z entuzjazmem mówi: „Zakupiłam odpowiedni strój, zdecydowałam się i spróbowałam. Jestem niezmiernie szczęśliwa, bo udało mi się pokonać bariery psychiczne. Ten krok stanowi dla mnie prawdziwy wyczyn.”

Organizator spotkania, Daniel Mikołajczyk, zachęca również osoby, które dotychczas nie miały doświadczenia z morsowaniem. „Tegoroczny rekord morsowania wynosi 6 godzin. Serdecznie zapraszamy także osoby, które nigdy wcześniej nie próbowały morsowania. Zapewniamy wsparcie, przygotowanie mentalne oraz pomoc w tym, aby to pierwsze doświadczenie było jak najbardziej przyjemne” – wyjaśnia.

Na warsztatach „Sztuka przetrwania w zimnie”, prowadzonych przez Natalię Małolepszą z Filary Zdrowia, uczestnicy będą uczyć się radzenia sobie w ekstremalnych warunkach. Początkowo będą mieli za zadanie spędzić czas w balii z lodowatą wodą, ubrani od stóp do głów. Następnie czeka ich wejście do chłodni, gdzie będą musieli zdjąć mokre ubranie, odcisnąć z niego wodę, założyć je ponownie, rozpalić ogień i dokładnie się rozgrzać.