Trwoga w Międzyzdrojach – wilk terroryzuje miasto

Informacje, które do nas dotarły ze znanej nadmorskiej miejscowości Międzyzdroje w województwie zachodniopomorskim, budzą niepokój. Lokalna fauna zyskała nowego, nieproszonego członka – wilka, który odważnie przemierza miejskie ulice i penetruje gastronomiczne ogrody, gdzie kradnie jedzenie. To samotne dzikie zwierzę już od jakiegoś czasu jest obserwowane przez mieszkańców Międzyzdrojów.

Intrygujący fakt to, że wilk ten nie jest zupełnie anonimowy dla lokalnej społeczności. W 2020 roku przeszedł procedurę amputacji jednej z łap, co sprawia, że jest łatwo rozpoznawalny.

Odważność zwierzęcia jest zdumiewająca; zdarzały się sytuacje, gdzie dosłownie wytrącało jedzenie z talerzy ludzi relaksujących się w letnich ogródkach gastronomicznych. Portal informacyjny serwujący wiadomości lokalne donosi nawet o jednym incydencie, podczas którego zwierzę było na skraju zaatakowania jednej z kobiet próbując wymusić na niej jedzenie.

Aktualna sytuacja jest alarmująca – strach mieszkańców narasta, a wilk nadal swobodnie przemierza tereny miejskie. Nikt na razie nie wie, jak sytuacja się rozwinie.