Srebrny sukces Mai Czajkowskiej w Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce U16

To były wyjątkowe dni dla utalentowanej zawodniczki Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje, Mai Czajkowskiej. Jej fenomenalny występ podczas Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w kategorii U16, które miały miejsce 23 i 24 września w Słubicach, przyniósł jej prestiżowy srebrny medal na dystansie 300m. Prawdziwe triumfy osiągnęła Czajkowska, ustanawiając swój osobisty rekord życiowy z czasem 40,40s. Ten wynik to nie tylko osobiste osiągnięcie Mai, ale również nowy rekord klubowy oraz województwa zachodniopomorskiego w tej samej kategorii wiekowej.

Na zawodach, które są jednymi z najważniejszych w kalendarzu lekkoatletycznym, a na starcie biegu na 300m stanęło aż 740 zawodniczek z całego kraju, Maja pokazała swoją niebywałą formę. Co więcej, Maja będzie miała kolejną szansę na poprawienie swojego wyniku w przyszłym roku, kiedy to ponownie stawi czoła konkurencji w kategorii U16.

W Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce U16 Maja Czajkowska wykazała się również talentem w biegu na 100m, gdzie poprawiła swój rekord życiowy do 12,69s (czas eliminacji to 12,74s), zajmując ostatecznie 12. miejsce. Tymczasem jej koleżanka z klubu, Nela Zygmunt, zapisała bardzo dobre wyniki w biegu na 300m przez płotki, zdobywając 7. miejsce z czasem 46,32s i 19. miejsce w biegu na 80m przez płotki z czasem 12,40s – nowy rekord życiowy.

Sztafeta 4x100m, w której skład wchodziły Hanna Wołkow, Nela Zygmunt, Zosia Stefańska i Maja Czajkowska, zajęły godne uwagi 8. miejsce z czasem 51,08s (nowy rekord klubu) spośród 24 zgłoszonych sztafet. Również Kacper Caban, specjalista od wieloskoków z Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje, osiągnął solidny wynik 11,69m, co dało mu 13. miejsce na arenie krajowej.

Wszyscy zawodnicy zasługują na gorące gratulacje za ciężką pracę i determinację, jaką wkładają w treningi. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy nieustannie dopingują i wspierają swoje dzieci. Szczególne wyrazy uznania kierujemy również w stronę Gminy Międzyzdroje, która umożliwia młodym sportowcom korzystanie z doskonałych warunków do trenowania lekkoatletyki.