Trasy ekspresowe do Świnoujścia i Międzyzdrojów doświadczają opóźnień w budowie

Wszyscy turyści, którzy planowali spędzić swoje wakacje w Międzyzdrojach czy Świnoujściu, z pełnym przekonaniem, że dotrą tam świeżo wybudowaną drogą ekspresową, muszą zmierzyć się z rozczarowaniem. Okazuje się bowiem, że realizacja projektu przechodzi przez okres przedłużenia.

Obecnie na terenie województwa zachodniopomorskiego trwają prace nad ukończeniem ostatniego, jeszcze brakującego odcinka drogi ekspresowej S3. Jest to 33-kilometrowy pas asfaltu, który ma połączyć Troszyn z Świnoujściem. Po ukończeniu budowy, kierowcy będą mogli dojechać tą trasą aż do tunelu pod Świną.

Początkowo umowa z wykonawcą przewidywała oddanie drogi do użytku publicznego w drugim kwartale bieżącego roku. Teraz jednak staje się jasne, że nie jest to osiągalne, ze względu na liczbę zadań, które nadal wymagają wykonania.

– Prace nad projektem są ciągle realizowane, ale tempo postępów sugeruje, że prace mogą być zakończone dopiero pod koniec roku – informuje nas rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Mateusz Grzeszczuk. – Trudno jest wskazać jeden konkretne czynnik, który przyczynił się do tego opóźnienia. Ten fragment trasy jest wyjątkowo skomplikowany do realizacji, wymaga wielu zmian w organizacji ruchu i budowie znacznych konstrukcji inżynierskich jak most w Wolinie czy estakada w regionie Międzyzdrojów – dodaje.