Brak dostępu do plaży z promenady w Międzyzdrojach ze względu na remont historycznego hotelu Bałtyk

Obecnie istnieje problem z dostępem do plaży z promenady w Międzyzdrojach, który wiąże się z trwającym remontem dawnego hotelu Bałtyk. Ta sytuacja jest powodem frustracji dla osób spacerujących, które muszą zmierzyć się z niespodziewaną przeszkodą na swojej drodze i wrócić tą samą trasą. Wyrażają one rozczarowanie wynikające z braku adekwatnej informacji o zamknięciu tego przejścia.

Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów, wyjaśnia jednak, że obecne prace budowlane wiążą się z tworzeniem technicznego wejścia na plażę. Takie wejście jest niezbędne dla służb ratowniczych, takich jak ambulanse i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR). Prace te mają miejsce przy zejściu z promenady znajdującej się przy ulicy Bohaterów Warszawy, naprzeciwko obecnie remontowanego hotelu Bałtyk.

Projekt nowego technicznego wejścia realizowany jest dzięki środkom finansowym otrzymanym od Urzędu Morskiego. Burmistrz Bobek podkreśla, że Międzyzdroje otrzymało na ten cel 400 tysięcy złotych. Prace powinny być zakończone w ciągu miesiąca, najpóźniej do końca kwietnia, co oznacza, że przed rozpoczęciem sezonu letniego wejście na plażę powinno już być dostępne.

W związku z pracami budowlanymi, teren jest obecnie ogrodzony, uniemożliwiając swobodny przejazd przez kładkę nad morzem. Jak wyjaśnia burmistrz, przepisy budowlane stanowią, że każda strefa budowy musi być odpowiednio zabezpieczona i niepowołane osoby nie powinny mieć do niej dostępu.