Atleci z Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje triumfują na Halowych Mistrzostwach Województwa

Zawodnicy z Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje powrócili z imponującym sukcesem, zdobywając łącznie osiem medali podczas Halowych Mistrzostw Województwa. To wydarzenie sportowe miało miejsce 27 stycznia w nowo wybudowanej hali Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu.

Pierwszy medal, brązowy, zdobył Nela Zygmunt, reprezentantka Akademii w kategorii U18. Jej świetne umiejętności pokazała biegnąc na dystansie 60m przez płotki, osiągając czas 9,42 PB. Było to pierwsze otwarcie tegorocznego „worka” z medalami dla zawodników z Międzyzdrojów.

Tego samego dnia Nela ponownie stanęła na podium, zdobywając kolejny brązowy medal. Tym razem triumfowała w biegu na 200m, kończąc go z czasem 27,11 PB.

Zuzia Ziomko, inna utalentowana lekkoatletka z Akademii, przyniosła swojemu klubowi dwa złote medale w kategorii U20. Demonstrując swoją prędkość i wytrzymałość, pokonała konkurencję na dystansach 200m i 400m, z czasami odpowiednio 26,26 PB i 60,17.

Wystąpienie Lilianny Leszczyńskiej również zakończyło się zdobyciem dwóch medali brązowych. Reprezentując kategorię U16, Lilka wykazała się niebywałym determinizmem na dystansach 60m i 300m, uzyskując czasy 8,56 oraz 45,22 PB. Co ciekawe, mimo że obecnie należy do kategorii U14, odważnie rywalizowała z zawodniczkami o dwa lata starszymi.