Rozpoczęcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży z Międzyzdrojów

Burmistrz Międzyzdrojów oficjalnie rozpoczyna konkurs plastyczny. Fokus konkursu skupia się na tworzeniu wizualnej koncepcji rzeźby z brązu przedstawiającej postać Mewci Ewci. Ta inicjatywa jest częścią promocji turystycznego szlaku „Szlakiem Mewci Ewci”.

Zasady konkursu głoszą, że zgłoszenia powinny obejmować projekty rzeźby Mewci Ewci, która jest zastrzeżonym znakiem towarowym Gminy Międzyzdroje. Rzeźba ma uosabiać charakterystyczne cechy regionu, w tym jego nadmorskie położenie i unikatowy potencjał społeczny, przyrodniczy oraz architektoniczny. Efektowne prace zostaną wykorzystane do stworzenia trzech rzeźb dla publicznych przestrzeni gminy, które mają na celu promować popularny szlak turystyczny.

Cele konkursu zostały wyraźnie określone. Po pierwsze, chcemy pobudzić wyobraźnię dzieci i młodzieży oraz dać im możliwość zaprezentowania ich umiejętności plastycznych. Po drugie, konkurs ma na celu zwiększyć zrozumienie i zainteresowanie lokalnym turystycznym dziedzictwem Międzyzdrojów. Ponadto, jest to sposób na aktywne i kreatywne wykorzystanie czasu wolnego przez młodych ludzi, co przekłada się na ich rozwój osobisty. Wreszcie, konkurs jest alternatywną formą spędzania czasu wolnego.

Uczestnicy mają za zadanie wysłać jedną pracę plastyczną inspirowaną postacią Mewci Ewci oraz wskazać miejsce na terenie Gminy Międzyzdroje, gdzie rzeźba mogłaby być eksponowana.