Gdzie warto wybrać się na rejs po Bałtyku?

Morze Bałtyckie na całej długości polskiego odcinka, cieszy się niesłabnącą popularnością. Wypad nad morze kojarzyć się może z leniuchowaniem na piaszczystej plaży, kąpielami w wodzie, czy też aktywnym wypoczynkiem.

Nie można zapomnieć o tym, że Bałtyk to także możliwość odbycia rejsu, pozwalającego poczuć się jak prawdziwy pirat na szerokich wodach. Gdzie warto wybrać się na rejs po Morzu Bałtyckim?

Żegluga Bałtykiem dla wszystkich turystów

Wymienić by można wiele takich miejscowości, gdzie takie rejsy są organizowane (niekiedy nawet przez cały rok), ale na kilka miejscowości warto szczególnie zwrócić uwagę:

  • Półwysep Helski – jeżeli rejs to w miejscu, które nazywane jest początkiem Polski. Z Helu odpływają statki w kierunku Trójmiasta i z powrotem. Można więc stąd wyruszyć na rejs, jak również Hel można obrać sobie na cel, wypływając popularnym tramwajem wodnym, który swoją siedzibę ma sercu Gdańska.
  • Westerplatte – skoro już o Gdańsku mowa, to warto poznać inne kursy tramwajów wodnych. Jeden z nich kończy się na Westerplatte – miejscu, gdzie rozpoczął się atak na Polskę. Widok z góry, jak również z tramwaju wodnego jest niesamowity.
  • Woliński Park Narodowy – nie brakuje chętnych osób, jakie wyruszają na morze z Międzyzdrojów lub też ze Świnoujścia. To właśnie stamtąd wyruszają statki na wyspę Wolin. Na wyspie można podziwiać Zagrodę Żubrów.
  • Kołobrzeg – Wiking oraz Pirat, cumujące w tutejszym porcie, stylizowane są na dawne galeony pirackie. Niezwykła atrakcja – zarówno, jeżeli chodzi o osoby dorosłe, jak również dzieci. To dzięki nim można podziwiać panoramę morską od strony zachodniej.