Kawcza Góra – przepiękny punkt widokowy na panoramę Międzyzdrojów

Kawcza Góra to piękne, porośnięte roślinnością wzniesienie o wysokości aż sześćdziesięciu jeden metrów nad poziomem morza! Jest to miejsce idealne dla osób lubiących podziwiać krajobrazy i panoramy zarówno lasów, plaż, morza, a także miast – w tym wypadku Międzyzdrojów.

Miejsce to będzie idealne na spacer w celu samotnego podziwiania widoków lub romantycznego spaceru z drugą połówką, by z wysokości obserwować piękne, zachodzące nad morzem słońce. Z pewnością docenią je też całe rodziny. Ta atrakcja turystyczna z pewnością zachwyci liczne osoby, by jednak z niej skorzystać, muszą być przeciętnie sprawne fizycznie.

Kawcza Góra – dlaczego warto się na nią wspiąć i w jaki sposób to zrobić?

Na Kawczą Górę w Międzyzdrojach prowadzą wybudowane stosunkowo niedawno, bo w 2013 roku, schody.

Nie są to jednak byle jakie stopnie – wspinając się po nich pamiętajcie, że są to najdłuższe schody na całym Bałtyckim Wybrzerzu! By je pokonać, należy dostać się aż pięćdziesiąt metrów wyżej, na szczyt Kawczej Góry, na której znajduje się punkt widokowy. Gdy już dokona się tego czynu, w spokoju można spoglądać w dół, by obserwować rozpościerającą się poniżej Zatokę Pomorską… a także puszyć się z dumy z powodu pokonanej w tym celu wędrówki! Bystre oczy, które zakończą już napawanie się malowniczą okolicą, z pewnością zwrócą uwagę na dwa znajdujące się na szczycie Kawczej Góry w Międzyzdrojach głazy – kamienie te nie znajdują się przypadkowo.

Każdy z nich upamiętnia zjazd leśników – pierwszy z nich Zjazd Leśników Niemieckich, drugi zaś – Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego.