Niesamowite oceanarium w Międzyzdrojach

Wielu zwiedzających Międzyzdroje turystów zastanawia się, co warto zobaczyć w tym niesamowicie bogatym w atrakcje miejsca.

Jeśli jesteś zapalonym akwarystykiem lub chcesz pokazać podwodny świat dzieciom lub drugiej połówce, co z pewnością będzie dla nich interesującą ciekawostką i nowością, z pewnością musisz rozważyć wybranie się do Oceanarium!

Oceanarium w Międzyzdrojach – dlaczego warto je zobaczyć?

Oceanarium w Międzyzdrojach znajduje się naprzeciwko wejścia na molo. Jest to jedna z najnowszych atrakcji tej miejscowości – zostało wybudowane stosunkowo niedawno, co sprawia, że jest miejscem przyjaznym współczesnemu turyście. Obiekt ten z pewnością szokuje swoimi rozmiarami – ma aż trzy tysiące metrów kwadratowych! Takie rozmiary jednak nie dziwią, biorąc pod uwagę fakt, że mieszczą się w nich olbrzymie akwaria, nawet takie o pojemności aż dziewięćdziesięciu tysięcy litrów.

Co można w nich zobaczyć? Z pewnością liczne okazy nie tylko ryb, ale i wodnych roślin pochodzących zarówno z mórz, jak i oceanów całego świata – wśród nich oglądać można nawet groźne rekiny! Co ciekawe, aż dziewięć z nich znajduje się pod ziemią, zaś w samym oceanarium przejść się można szklanym tunelem, wokół którego pływają ryby! Miejsce to z pewnością podoba się najmłodszym i fanom kreatywnej architektury.

Dla chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat akwarystyki przeznaczono nowocześnie wyposażone sale multimedialne. Jeśli zaś tę wyjątkową wizytę chce się uwiecznić w sposób inny, niż za pomocą zdjęć i wspomnień, dla turystów przeznaczony jest specjalny sklepik z pamiątkami. Po zwiedzaniu odpocząć i orzeźwić można się w znajdującej się w oceanarium kawiarni.