Woliński Park Narodowy w Międzyzdrojach – największa Polska wyspa

Międzyzdroje, mimo, że nie są dużym miastem, są bardzo bogate w atrakcje turystyczne, pośród których każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Interesujące atrakcje dla miłośników przyrody w Międzyzdrojach – Woliński Park Narodowy

Gdzie więc warto wybrać się, jeśli jest się miłośnikiem przyrody? W Międzyzdrojach znajdują się dwa takie miejsca – oceanarium i Woliński Park Narodowy, ten drugi polecany zwłaszcza dla miłośników rodzimej fauny i flory.

Z pewnością okaże się idealnym miejscem zarówno na samodzielny spacer, jak i romantyczną przechadzkę z drugą połówką. Miejsce to docenią też rodziny z dziećmi, którym będą mogli pokazywać piękno przyrody, jednocześnie zapewniając im dużo ruchu. Co więc zobaczyć można w Wolińskim Parku Narodowym w Międzyzdrojach?

Woliński Park Narodowy w Międzyzdrojach – dlaczego warto odwiedzić największą Polską Wyspę?

Wiele Polaków nie wie o tym fakcie, ale do linii brzegowej naszego państwa należą… wyspy! Największą z nich jest Wyspa Wolin, na której ponad sześćdziesiąt lat temu stworzono Woliński Park Narodowy, ostatecznie poszerzając jego zasięg też na pomniejsze, sąsiadujące wysepki. Jest to niesamowite, malownicze miejsce bogate w piękne rośliny i dzikie zwierzęta w swoim naturalnym środowisku. Podziwiać tu można zarówno strome klify, jak i przepiękne, malownicze plaże. Nie tylko piach dostrzec można jednak na wybrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego – znaleźć tu można też sąsiadujące z morskimi falami trawy i lasy porastane przez chronione i rzadkie gatunki.Miejsce to jest bogate też w ptactwo – stanowi główny szlak przelotu ptaków wzdłuż Bałtyku.

Bystre oko dostrzeże także olbrzymiego, pięknego chrząszcza – jelonka rogacza. Dla osób preferujących oglądanie większych zwierząt stworzona została zaś zagroda olbrzymich żubrów! Oprócz tego w parku zobaczymy też dziki, jenoty, jelenie, foki, lisy, borsuki, a także liczne gatunki ryb.