Wakacje z gwiazdami tylko w upalnych Międzyzdrojach

Międzyzdroje to jedno z najpopularniejszych, kurortowych miast nad zachodnim Bałtykiem. Miejsce to może się poszczycić przepięknymi, piaszczystymi plażami, lasami i najcieplejszą wodą nad polskim morzem.

Ponadto znajdziemy tutaj dziką przyrodę w lasach Wolińskiego Parku Narodowego i Park Zdrojowy imienia Fryderyka Chopina, który jest wizytówką miasta. Jednak to co sprawia, że do Międzyzdrojów co roku przybywają tłumy to artystyczne tradycje tego miasta i coroczny festiwal.

Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

W 1996 roku w Międzyzdrojach odbył się pierwszy Festiwal Gwiazd. Z tej okazji odsłonięto na promenadzie specjalną aleję gwiazd, gdzie swoje dłonie odcisnęły znane osobistości polskiej sceny artystycznej i kulturalnej. Festiwal odbywał się co roku, a aleja wypełniała się kolejnymi gwiazdami.

Oprócz płyt z odciskami dłoni, mamy także pomniki w formie płaskorzeźb, mistrzów polskiego kina takich jak Andrzej Wajda czy Krzysztof Zanussi. Jednak chyba najciekawszą instalacją artystyczną jest ławeczka poświęcona serialowi „Kryminalni”. Jest ona oklejona fotosami serialowych postaci oraz notek prasowych z różnych gazet poświęconych temu kultowemu serialowi.

Po 2019 przez sytuację pandemiczną nie odbywały się kolejne edycje festiwalu, aż do roku 2022, kiedy zapowiedziano 25 edycję Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Ma się ona odbyć w lipcu, a kolejne towarzyszące imprezy kolejno pod koniec lipca i dwa razy w sierpniu. Dyrektorem artystycznym tego wydarzenia jest znany reżyser, aktor i producent filmowy – Olaf Lubaszenko.

To doskonała okazja aby zaplanować swój urlop właśnie w Międzyzdrojach.