Zakochaj się w Międzyzdrojach! – raj dla turystów

Planując urlop, czy krótki weekendowy wyjazd nad morze, warto odwiedzić urokliwe Międzyzdroje. Oprócz plaż i pięknego molo, miasto oferuje dużo więcej do zobaczenia. Warto więc, oprócz spędzania całych dni na opalaniu i morskiej kąpieli, poświęcić trochę czasu na odwiedzenie najciekawszych miejsc.

Dlaczego warto zakochać się w Międzyzdrojach?

Możliwości jest wiele, między innymi:

  • Aleja Gwiazd, czyli promenada spacerowa z odciskami dłoni znanych osobistości, między innymi aktorów, muzyków, reżyserów,
  • Oceanarium, w którym możemy podziwiać zwierzęta wodne z najdalszych zakątków świata,
  • Park Miniatur, czy Gabinet Figur Woskowych.
    Wymieniać można by naprawdę wiele, lecz tym razem skupimy się na dwóch wyjątkowych miejscach, które każdy powinien odwiedzić.

Drewniane schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek, wyprawa na Kawczą Górę może okazać się strzałem w dziesiątkę. Już sam spacer wzdłuż plaży z widokiem na malowniczy klif jest ciekawym doświadczeniem. Kawcza Góra ma wysokość 61 m. n.p.m. i należy do Wolińskiego Parku Narodowego. Można na nią wejść kilkoma szlakami, jednak najciekawszy z nich prowadzi drewnianymi schodami wprost z plaży.

Sam szczyt jest wyjątkowy ze względu na jego bliskość do morza oraz malowniczy klif. Schody, które zostały wybudowane na szczyt, robią ogromne wrażenie. Ich długość wynosi aż 128 metrów. Posiadają tarasy widokowe, z których roztacza się przepiękny widok na Zatokę Pomorską, klify oraz plaże. Warto nieco się zmęczyć, by móc nacieszyć oczy tak cudowną panoramą.

Życie żubrów w pobliskim rezerwacie

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc, będąc w Międzyzdrojach, jest rezerwat żubrów. Miejsce to położone jest wśród leśnych terenów. Mamy możliwość zobaczenia tych ogromnych ssaków z platform widokowych. Zagroda Pokazowa Żubrów jest miejscem zamieszkania takich zwierząt jak sarny, jelenie, dziki czy bieliki.
Od centrum Międzyzdrojów do rezerwatu jest zaledwie 1,5km. Warto więc udać się na spacer i miło spędzić czas w towarzystwie dzikich zwierząt.